12 квітня у Єврейському культурному центрі «Бейт Гранд» відкрилася унікальна фотовиставка України – усі представлені роботи було створено молодими людьми з ментальною інвалідністю.
Виставка отримала назву «Симфонія особливих сердець» – це спільний проект Ліги єврейського волонтерства (ЛЕВ) та ГО «Фонд «Особлива молодь». Тут представлені роботи семи молодих фотографів: портрети, натюрморти та фотографії, виконані у стилі абстракції. Мистецтву фотографії молодь навчає професійний фотограф та член правління Фонду Анжеліна Надєжда.
«Вони досить швидко вчаться. У представлених знімках вони самі будували композицію та обирали для неї предмети. І що мене найбільше здивувало: вони зрозуміли, що таке абстракція. На виставці ви можете побачити дуже осмислені роботи», – сказала Анжеліна Надєжда.
Дві роботи фотохудожників уже відзначені медалями Всеукраїнського конкурсу фотографій, а один із знімків увійшов до каталогу виставки «Погляд», що проходила у Кропивницькому, – минулого року вона встановила національний рекорд України як найстаріша щорічна фотовиставка країни.
У день відкриття виставки молодь презентувала нову виставу «Шлях надії», яка підіймає ідею про те, що ніколи не можна здаватися на своєму шляху і завжди йти тільки вперед. Це друга вистава театру «Толерантність», де грає Особлива молодь. Ідея театру також зародилася у колаборації з ЛЕВ, і молодь вже готує наступну виставу.
«Наша молодь серйозно підійшла до підготовки вистави. І, за відгуками глядачів, все вийшло дуже чудово. У постановці було два танці, які з радістю підхоплювали глядачі – зал не сидів на місці. Звичайно, тут велика подяка Григорісу Хнаракісу – хореографу танцювального ансамблю грецького танцю Фонд Бумбурасу», – поділилася Анжеліна.
![osobluvi osobluvi](https://i0.wp.com/www.priboi.news/wp-content/uploads/2023/04/osobluvi.jpg?w=733&h=487&ssl=1)
![osobluvi6 osobluvi6](https://i0.wp.com/www.priboi.news/wp-content/uploads/2023/04/osobluvi6.jpg?w=369&h=245&ssl=1)
![osobluvi4 osobluvi4](https://i0.wp.com/www.priboi.news/wp-content/uploads/2023/04/osobluvi4.jpg?w=369&h=238&ssl=1)
![osobluvi3 osobluvi3](https://i0.wp.com/www.priboi.news/wp-content/uploads/2023/04/osobluvi3.jpg?w=1106&h=778&ssl=1)
Фотовиставка працюватиме місяць. Вхід вільний. Роботи можна придбати, отримані кошти будуть переведені ЗСУ. Адреса – вул. Ніжинська, 7779.
Фонд «Особлива молодь» створили батьки дітей з діагнозом ментальну інвалідність, щоб допомогти своїм дітям соціалізуватися у суспільстві. На їхньому рахунку вже багато яскравих проектів і вони не мають наміру на цьому зупинятися. Із Фондом можна зв’язатися за телефоном: 098 626 1494
Анастасія, дякую за статтю!